🎁Magenty Faturam kullanan herkese 1 yıl faturam paketi hediye! 🎁

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-Ticaret Entegrasyonu nedir?

E-ticaret entegrasyonu, e-ticarette yalnızca kendi sitesi üzerinden değil, aynı zamanda pazaryerlerinde de satış yapmak isteyen firmalar için oldukça önemli bir konudur. Bu yazımızda e-ticaret entegrasyonunun ne olduğunu, ne gibi avantajlar sağladığını ve e-ticaret entegrasyon firması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için inceleyeceğiz.

E-ticaret Entegrasyonu

Bilindiği gibi teknolojinin geldiği noktada e-ticaret ve pazaryerleri en çok tercih edilen satış platformları arasında yer almaktadır. Daha önce fiziksel mağazaları olan firmaların çoğu artık, e-ticaret pazaryerleri ile internetten satış yapmaya başlamaktadır. Bu süreci başlatan mağaza ve firmalar, yalnızca kendi e-ticaret sitelerinden değil, online pazaryerlerinden de satış yapmayı tercih etmektedir. İşte e-ticaret entegrasyonu ile firmanın kendi web sitesi ve online pazaryerlerinin birbirine entegre edilmesi ve özel bir yazılım aracılığıyla tek bir panelden yönetilebilmesi mümkün olmaktadır.  

E-ticaret Pazaryeri Nedir?

E-ticaret pazaryerleri satıcılarla kullanıcıları buluşturan dijital ortamlardır. İnternet üzerinden istediğiniz ürünleri alıp satmanıza yardımcı olan pazaryerlerinde birbirinden çok farklı sektör ve kategorilerde mağaza bulunmaktadır. Üstelik, günümüzde tüketici alışverişinin çoğunu birkaç tıkla alışveriş yapma olanağı sağlayan ve bazen daha ekonomik seçenekler sunabilen pazaryerleri üzerinden yapmaktadır. Dolayısıyla online pazaryerleri e-ticaretin önemli bir bölümünün gerçekleştiği ve e-ticaret alanında faaliyet gösterenler için kritik derecede önemli platformlardır. 

E-ticaret Pazaryeri Entegrasyon Firması Nasıl Seçilir?

E-ticaret pazaryeri entegrasyonu için hangi firmayla çalışacağınızı seçerken ileride bir zorluk yaşamamak için bazı unsurları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. 

E-ticaret entegrasyon firmaları e-ticaret siteniz ve diğer pazaryerleri arasında entegrasyonu sağlayacak yazılımı üreten firmalardır. E-ticaret sitenizi ve diğer pazaryerlerini tek bir merkezden yönetmenizi sağlarlar. Mesela tek bir panel üzerinden ürünlerinizin fiyatlarını, stok miktarlarını, hangi üründe hangi platformlarda indirim olduğunu görebilir; ürünlerinizin fatura ve kargo süreçlerini yine tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz. 

E-ticaret entegrasyon firması seçerken seçiminizi aşağıdaki soruların yanıtlarına göre seçmenizde yarar var: 

  • Hangi pazaryerleri ile entegrasyon sağlayabildiklerini mutlaka öğrenin. Sizin ürünlerinizi eklemek istediğiniz pazaryeri ile entegrasyon sağlıyorlar mı?
  • Toplu ürün yükleme, varyasyonlu ürün ekleme işlemleri yapılabiliyor mu?
  • Faturalandırma nasıl yapılıyor? E-fatura ve e-arşiv fatura kesilebiliyor mu?

Ayrıca yazılım ürünleri uzmanlık ve tecrübe gerektirdiği için bu konuda deneyimli ve güvenilir ekibi olan firmalarla çalışmak önemlidir. 

E-ticaret Pazaryeri Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

E-ticaret pazaryeri entegrasyonu kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Her şeyden önce tüm online mağazalarınızı tek bir platform üzerinden yönetmek size önemli bir emek ve zaman tasarrufu sağlar. E-ticaret pazaryeri entegrasyonunun avantajlarını kısaca şöyle özetleyebiliriz: 

  • Ürünlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde (fiyat, stok, açıklama vb.) güncelleyebilirsiniz. 
  • Pazaryerlerinde bulunan mağazanıza toplu ürün aktarma yapabilir ve her pazaryerine özel detaylı fiyatlandırma yapabilirsiniz.
  • Herhangi bir mağazanızdan gelen siparişin stok miktarı otomatik olarak güncellenir ve diğer platformlara saniyeler içinde yansır.
  • Gerçekleşen tüm satışları ve ürün hareketlerini canlı olarak takip edebilirsiniz.
  • Gelen siparişler tekli veya çoklu olarak faturalandırılır ve durum güncellemeleri tek tuşla yapılır.
  • Sipariş iptal / iade bildirimlerinizi e-posta ve ekran mesajı olarak alabilirsiniz. 
E-ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Kimler İçin Uygundur?

E-ticaret alanında faaliyet gösteren, birden fazla kanaldan satış yapan ya da yapmak isteyen, özellikle hızlı tüketim ürünleri satan ve satışları yoğun olan firmalar için çok uygundur ve büyük bir kolaylık sağlar. Eğer işlerinizi pratik bir şekilde yürütmek, karışıklık yaşamamak , zaman ve emek tasarrufu sağlamak istiyorsanız Magenty E-ticaret Pazaryeri Entegrasyonu tam size göre, buradan ücretsiz deneme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.  

Paylaş
İçerik
İlginizi Çekebilecek Makaleler

Hafta içi 09:00-18:30

Biz Sizi Arayalım

Aşağıda ki formu doldurun ürün uzmanımız sizi arasın ve Magenty hakkında bilgi versin.

Hafta içi 09:00 - 18:30