🎁Magenty Faturam kullanan herkese 1 yıl faturam paketi hediye! 🎁

E-Ticaret Sitenizi 14 Şubat Sevgililer Günü İçin Optimize Edin!

E-ticaret sitenizi sevgililer gününe hazırlama taktikleri

14 Şubat Sevgililer Günü, çiftler için tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de heyecanla beklenen bir gün. Geçtiğimiz yıl Sevgililer Günü’nde online alışveriş cirosu 30 milyar TL civarındayken, bu sene bu sayının daha da artacağı öngörülüyor. E-Ticaret Altyapı Sağlayıcıları Derneği Sözcüsü ve Projesoft Üst Yöneticisi (CEO) Yüksel Eminoğlu, 2023 yılına ait e-ticarette Sevgililer Günü alışverişlerine dair rakamları paylaştı.

“1-14 Şubat 2021 ila 1-14 Şubat 2022 arasında sepet sayısını kıyasladığımızda yüzde 32,7 oranında bir artış var. Sevgililer Günü’nde en yüksek satışlar, aynı gün teslimat/kurye hizmeti sunan sitelerde yaşandı.”
Eminoğlu, Sevgililer Günü kampanyalarına yapılan indirimler açısından bakıldığında ise en yüksek indirimlerin ortalama yüzde 62 ile tekstil ürünlerinde görüldüğünü ve genel olarak “1 ürün alana ikincisi yüzde 50” gibi kampanyaların oldukça tercih edildiğini bildirdi.

Peki bir e-ticaret satıcısı olarak Sevgililer Günü’nde sizler satışlarınızı nasıl artırabilirsiniz? Sevgililer Günü’nde satışlarınızı artırmak için web sitenizi optimize etmenin yolları nelerdir? Bu yazıda sizler için tüm sorularınızı cevaplıyoruz!

Ürün İsimleri ve Açıklamalarını Güncelleyin:

Ürünlerinizin isimlerini ve açıklamalarını Sevgililer Günü ile alakalı en çok aranan kelimeler ile güncelleyin. Google Trends’ten yardım alarak popüler kelimelere ulaşabilirsiniz. Örneğin; “Sevgililer Günü Hediyesi İnci Kolye“, “14 Şubat Hediye Kupa” gibi ürün başlıkları ile potansiyel müşterilerin arama terimlerine odaklanın. Böylelikle site tıklanma oranınız yükselecek ve ürünlerinizin satışları artacaktır.

Açılış Sayfanızda Kırmızı ve Pembe Renkleri Kullanın:

Kırmızı ve pembe tonları, aşk ve romantizmin simgesidir. E-ticaret mağazaları, Sevgililer Günü’nü müşterilere hatırlatmak için kalp şeklindeki ve/veya kırmızı ve pembe ürünleri açılış sayfasında kullanabilir.

Ücretsiz Kargo Avantajı Sunun:

Özel günlerde belli bir limitin üstünde yapılan alışverişlerde ücretsiz kargo avantajı sağlanabilir. Örneğin, “2 al 1 öde” kampanyaları müşteriyi ikna edebilir ve partnerine hediye alırken aynı zamanda kendine de almayı teşvik edebilir.

14 Şubat’a Özel Hediye Kartları Tasarlayın:

Potansiyel müşterileriniz hediyelerini seçerken kişisel notlarını yazabilecekleri hediye kartı olan bir seçim yapmak isteyeceklerdir. Satın alınan ürün için hediye paketi seçeneği de alıcının dikkatini çekebilir. 14 Şubat için özel hediye kartları ve paketleri tasarlayarak müşterilere sunabilir ve ürünlerinize hediye kartı eklediğinizin haberini sosyal medya ve e-posta yoluyla duyurabilirsiniz.

E-posta Pazarlamasına Önem Verin:

E-ticaret firmaları Ocak ayının son haftasından itibaren 14 Şubat Sevgililer Günü ile ilgili e-posta bildirimleri göndermeye başlamalı.

– Ücretsiz hediyelerle teşvik edin:

Müşterilerinize konu satırında ürün hediyelerinden ve kampanyalardan bahsederek e-posta açılma oranlarını artırın.

– Sepet Terk Uyarıları Gönderin:

Tüketiciler, standart e-postalara kıyasla sepet terk uyarılarının %45‘ini açar. Sepete ürün ekleyen ama satın almayan müşterilerinize “sepetinizde ürün var!” mailleri gönderin.

– Konu Satırlarında Emoji Kullanın:

Açılma oranlarınızı %45’e kadar artırmak için e-posta konu satırlarına emoji ekleyin.

Influencer Pazarlamasını Kullanın:

14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel yaptığınız kampanyayı influencerların gücü ile duyurun! Kampanyanızın hedef kitlesine hitap eden ve benzer konularda paylaşımları olan influencerları tercih edin. Böylece marka bilinirliğiniz ve güveniniz artabilir.

Nakliye ve Teslimat Garantisi Verin:

Hediyelerin zamanında gelmemesi müşterilerde hayal kırıklığı yaratabilir. 14 Şubat’a kadar ulaşacağınızı garanti edebiliyorsanız, bu müşterilerinizi teşvik etmek adına harika bir avantaj olabilir.

Sevgililer Günü’ne özel e-ticaret sitesi ve pazaryeri ürün hazırlıklarınızı Magenty pazaryeri entegrasyonu ile kolaylıkla tek noktadan yönetebilir, tüm satış yaptığınız platformlar için ürün indirimlerinizi kolaylıkla aynı anda gerçekleştirebilirsiniz.

Bu stratejileri uygulayarak, e-ticaret sitenizi 14 Şubat Sevgililer Günü’ne hazırlayabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Unutmayın, müşteri memnuniyeti ve özel günlerde sunulan avantajlar, başarılı bir kampanyanın anahtarlarıdır.

Paylaş
İçerik
İlginizi Çekebilecek Makaleler
fulfillment nedir

Fulfillment Nedir?

Fulfillment, müşteriler tarafından verilen siparişlerin veya isteklerin yerine getirilme sürecini ifade eder. Siparişin alınmasından teslimine kadar ürün veya hizmetlerin müşterilere zamanında ve verimli bir şekilde

Devamını oku →
Ara

Hafta içi 09:00-18:30

Biz Sizi Arayalım

Aşağıda ki formu doldurun ürün uzmanımız sizi arasın ve Magenty hakkında bilgi versin.

Hafta içi 09:00 - 18:30