🎁Magenty Faturam kullanan herkese 1 yıl faturam paketi hediye! 🎁

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri entegrasyonu nedir?

Pazaryeri entegrasyonu e-ticaret yapan ve birden fazla pazaryerinde var olarak, satışlarını artırmak isteyen işletmeler için büyük kolaylıklar sağlıyor. Yazılım aracılığıyla, aynı anda birden fazla pazaryerinde işlem yapma olanağı sağlayan hizmete “pazaryeri entegrasyonu” adı verilmektedir. 

Pazaryeri Entegrasyonuna Neden İhtiyaç Var?

Bildiğiniz gibi gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün daha çok vaktimizi online olarak geçiriyoruz. Dolayısıyla alışveriş alışkanlıklarımız da gittikçe dijital dünyaya doğru kayıyor. Artık market alışverişimizi bile fiziksel olarak değil, online olarak gerçekleştirebiliyoruz. Bu süreçte online mağazaların sayısı da, pazaryerlerinin sayısı da her geçen gün aha çok artıyor.

Ticarete yeni başlayanlar da, geçmişte veya hala fiziksel mağazalarından satış yapanlar da e-ticarete giriş yapmayı tercih ediyor. Diğer taraftan e-ticarette daha görünür olmak, daha geniş kitlelere ulaşmak, rekabet edebilmek ve daha fazla satış yapabilmek için farklı pazaryerlerinde olmak da son derece önemli.

Elbette birden fazla pazaryerinde olmanın ortaya çıkardığı bir takım zorluklar söz konusu. Her bir pazaryerinde ürün stoklarının güncel tutulmasından tutun da, fiyatlarda olan herhangi bir değişikliğin tüm pazaryerlerine yansıtılması gibi günlük önemli işler başlı başına mesai gerektiriyor ve manuel takip edildiğinde hata yapılma olasılığı çok yüksek. 

İşte bu noktada pazaryeri entegrasyonu programı kullanmak tam bir kurtarıcı oluyor.  

Pazaryeri Entegrasyonunun Avantajları 

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde online mağazalarınızda istediğiniz hizmeti verirken operasyonel sürçleriniz hızlanır, zaman tasarrufu sağlarsınız ve verimliliğin arttığını gözlemlersiniz. 

Pazaryeri entegrasyonunun avantajlarını toparlayacak olursak: 

 • Toplu Ürün Aktarımı Yapabilirsiniz: Birkaç saniye içerisinde tüm ürünlerinizi tüm pazaryerlerine toplu olarak aktarabilirsiniz. 
 • Fiyat vb. Güncelleme: Ürünlerinizle ilgili bir güncelleme yapacağınız zaman, mesela fiyatları değiştireceğiniz zaman yine tek bir ekran üzerinden yapmanız mümkün.
 • Kolay Stok Takibi: Özelikle hızlı tüketim ürünleri alanında faaliyet gösteriyorsanız en önemli ve en hataya açık konulardan biri stok takibidir. Pazaryeri entegrasyonu programı ile tek akranda stok takibini kolayca yapabilirsiniz. 
 • Faturalandırma Takibi: Yazılım sayesinde faturalandırma takibini tek panelden gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Kargo Takibi: E-ticarette en önemli ve sık sorun yaşanan konulardan biri de kargo takibidir. Yazılım kargo takibini de daha düzenli ve pratik bir şekilde yapmanıza olanak veriyor.  
 • Gelişmiş Raporlama:  Esnek ve gelişmiş filtreler ile istediğiniz gibi raporlar oluşturabilir; cironuzu, kârınızı, satış adedinizi takip edebilirsiniz. 

E-Ticaret Sitenizle Pazaryeri Entegrasyonu

Elbette pazaryerlerine ek olarak kendi e-ticaret sitenizden de satış yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda tıpkı pazaryerlerinin birbirleriyle olduğu gibi, e-ticaret sitenizin de tüm pazaryerleriyle entegre olması gerekir. Tabii bu entegrasyon da size yukarıda saymış olduğumuz avantajları sağlayacaktır.  

En İyi Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Olmalıdır?

En iyi pazaryeri entegrasyonu nasıl olmalıdır diye araştırıyorsanız aşağıda kısaca açıkladığımız soruların yanıtlarını aramanızda fayda var: 

 • Hangi pazaryerleri ile entegrasyon sağlıyor? Sizin var olduğunuzu ya da olmayı planladığınız pazaryerleri ile entegrasyon var mı?
 • Eğer kendi e-ticaret siteniz varsa, onunla da entegrasyon sağlıyor mu? 
 • Kargo ve e-fatura süreçlerinizi pratik bir şekilde yürütmenize olanak tanıyor mu?
 • Pazaryeri entegrasyonu için bir kere yatırım yapacaksınız ve bu yatırıma değmesi için gerçekten işlerinizi kolaylaştırıp, zaman ve emek tasarrufu sağlaması gerekir. Tercih ettiğiniz pazaryeri entegrasyonu hizmetinin sağlayıcısı işinin ehli ve güvenilir mi?
 • Yazılım söz konusu olduğunda, kullanırken karşılaşılacak zorluklar kaçınılmazdır. Bu gibi durumlar için satış sonrası hizmeti yeterli mi?  

Magenty olarak Pazaryeri Entegrasyonu alanında güvenilir ve tecrübeli ekibimizle faaliyet gösteriyor, birçok e-ticaret firmasının verimliliğini artırmasına yardımcı oluyoruz. Ayrıntılı bilgi almak ve 14 günlük ücretsiz demodan yararlanmak için Magenty pazaryeri entegrasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Pazaryeri entegrasyon özelliklerimizi görmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Paylaş
İçerik
İlginizi Çekebilecek Makaleler
Ara

Hafta içi 09:00-18:30

Biz Sizi Arayalım

Aşağıda ki formu doldurun ürün uzmanımız sizi arasın ve Magenty hakkında bilgi versin.

Hafta içi 09:00 - 18:30