🎁Magenty Faturam kullanan herkese 1 yıl faturam paketi hediye! 🎁

Hepsiburada Entegrasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

Hepsiburada entegrasyonu için öncelikle https://merchant.hepsiburada.com adresinden hesabınıza giriş yapıyoruz.
Mağaza ekranında sağ üstte bulunan mağaza isminizin üzerine gelip açılan menüde “Hesabım” kısmına tıklıyoruz.

Hepsiburada api entegrasyon

Açılan pencerede “Entegrasyon” kısmına tıklıyoruz.Hepsiburada entegrasyonu nasıl yapılır

Açılan sayfada en sağda bulunan “Entegratör Bilgileri” kısmına tıklıyoruz.hepsiburada mağaza id


Hepsiburada entegrasyonunu kaydedebilmek için karşımıza çıkan ekranda görselde kırmızı yuvarlak içerisinde belirtilen “Yeni Entegratör Ekle” butonuna tıklıyoruz.Hepsiburada entegrasyonu

Açılan ekranda Entegratör kullanıcı adı kısmına tıkladıktan sonra arama kutucuğuna “Magenty” yazıp seçiyoruz. Hemen ardından “Kaydet“ butonuna tıklıyoruz.hepsiburada magenty entegrasyon

NOT: Hepsiburada mağazasında oluşturduğunuz entegratör yetkisinin aktif olmasını bekleyiniz. Hepsiburada müşteri temsilcileri yetki onayı verdikten sonra entegrasyon tamamen başarıyla sağlanmış olacaktır.

Sonrasında sağ üstte bulunan kendi mağaza adınıza tıklayıp sol bar içerisindeki Bilgilerim kısmına gelerek en altta bulunan Mağaza ID’sini kopyaladıktan sonra Magenty paneline giriş yapıyoruz.Hepsiburada api bilgileri

Magenty Portalımızda hepsiburada entegrasyon ayarlarını girebilmek için tanımlar bölümüne ardından da hepsiburada ayarlarına tıklıyoruz. Merchant Id bilgilerini girerek Kontrol Et butonuna basıyoruz. Bilgiler doğru ise Kontrol et yeşil olacaktır. İleri butonuna basarak İsteğe Bağlı Alanlar kısmından istediğimiz ayarları seçerek Kaydet butonu ile ayarlarımızı kaydediyoruz.hepsiburada entegre nasıl edilir

 Entegrasyon Ayarları Ekranındaki Alanların Karşılıkları

 • Merchant Id: Hepsiburada üzerinden aldığınız Mağaza ID ile doldurunuz.
 • Senkronizasyon Tarihi Günlük: Geçmiş gün sayısını belirtir. Varsayılan olarak 3 girebilirsiniz. Geçmişe doğru 3 gün geriye kadar siparişlerinizi indirecektir.
 • Kullanılan Senk. Sipariş Durumu: Hepsiburada üzerinden yeni gelen siparişler için durum bilgisidir. Varsayılan olarak  Yeni Siparişler seçili gelir, isteğe bağlı olarak Onaylanmış Siparişler de seçilebilir.
hepsiburada api bilgileri nasıl bulunur

 • Kritik Stok Miktarı: Stok seviyesi girdiğiniz adete gelince otomatik kapanacaktır. Örnek 1 girdiniz, Hepsiburada üzerinde stok adetiniz 1 olunca kapanacaktır. Böyle bir seviye belirlemek istemiyorsanız 0 girebilirsiniz.
 • Güncelleme Tipi: Hepsiburada Ürün Entegrasyonunu Stok Fiyat, Sadece Stok, Sadece Fiyat, Hiçbiri seçeneklerinden biri ile yönetebilirsiniz.
 • Mağaza Url : Hepsiburada Mağaza Url adresidir.(Zorunlu Değildir)
  Örnek : “https://www.hepsiburada.com/magaza/magazaadınız” Şeklinde kendi web site adresinizdir.
 • Ürün Durumu: Pazaryerinden indirmek istediğiniz ürünlerin durumunu seçmenize yarar.
 • Mağaza Adı: Hepsiburada mağazanızın ismi.
 • Kargo Süresi: Ürünlerinizin varsayılan olarak kaç gün içinde teslim edileceği bilgisidir. Varsayılan olarak 1 gelmektedir, yeni mağaza açmış iseniz minimum 2 girmelisiniz.
 • Otomatik Sipariş Paketleme: Pazaryerinden gelen birden fazla ürünü aynı kargo kodu ile göndermek için kullanılır. Siparişlerinizi otomatik olarak paketler ve paket şeklinde sipariş oluşturur.

Hepsiburada Pazaryeri Entegrasyonu sayfamıza gitmek için tıklayınız.
Pazaryeri E-ticaret Entegrasyonu sayfamıza gitmek için tıklayınız.

Ara

Hafta içi 09:00-18:30

Biz Sizi Arayalım

Aşağıda ki formu doldurun ürün uzmanımız sizi arasın ve Magenty hakkında bilgi versin.

Hafta içi 09:00 - 18:30