🎁Magenty Faturam kullanan herkese 1 yıl faturam paketi hediye! 🎁

ideasoft Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır ?

image 18

İdeasoft Api Entegrasyonu pazaryerinizdeki mağazalarınızı ve e-ticaret sitenizi tek bir panelden tüm operasyonlarınızı yönetmenizi sağlayan Magenty entegrasyonudur.​
ideasoft Api Entegasyonu sağlamanız için Kullandığınız İdeasoft Paketinizde Api özelliğinizin Aktif olması gerekmektedir , eğer bu konuda bir bilgi sahibi değilseniz İdeasoft Yönetim panelinize giriniz En sağda yer alan Entegrasyon Butonuna tıklayarak API Sekmesinin Olup olmadığını Kontrol ediniz.

API Bölümü yer almıyorsa İdeasoft Destek Hattı ile görüşerek Panellinize API Modülünün Eklenmesi için gereken şartları öğrenebilirsiniz.

API Ekranın daha önce girmediyseniz ve Başka bir Entegrasyon için bir çalışma yapmadıysanız liste boş gelecektir.
Api Tanımı yapabilmeniz için Solda Yer alan Ekle Butonuna basalım.

image 19

Gelen Ekranda Adı Alanına Magenty
Yönlendirme Adresi Alanına ise : https://v2.magenty.com/tanim/tanim-anasayfa/ideasoftAuth Adresini yazabilirsiniz. Kaydet Butonu ile Api tanımını yapalım.

image 20

Kaydet İşleminden Sonra Sırası İle İzin Yönetimi Alanına Giriniz ve Ekle Düğmesine basarak İzin İşlemlerini tamamlayınız.

image 21

İzin işlemlerinde Bir kullanıcı adı seçmelisiniz , izinler konusunda kısıtlı izin vermek isterseniz sadece o alanlara yetki verebilirsiniz , herhangi bir bilgi sahibi değilseniz tüm izinleri okuma ve yazma olarak verebilirsiniz , bu entegrasyon veya siteniz için bir sorun yaşatmayacaktır.

İdeasoft Panelimizde Yapabileceğimiz Gerekli ayarlar bu kadar ,Sıra Magenty Entegrasyon Panelimize girerek ideasoft api entegrasyonu nu tamamlayalım.

image 22

Panelimizden Tanımlar , E-Ticaret sekmesine girelim ve İdeasoft Ayarlar butonuna basalım.
Bizden Sırası ile ClientId ve ve Client Secret bilgilerini doldurmamızı istemektedir. İdeasoft Panelinde oluşturmuş olduğumuz Api Bölümünde bu bilgileri bulabiliriz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra Mağaza Url yerine kendi e-ticaret sitenizin URL adresini girmeliyiz. Örnek : http://www.magenty.com Sizde Buradaki formatta kendi web adresinizi girmelisiniz , hata almanız durumunda www. alanlarını kaldırarak tekrar Kontrol et Butonuna basarak deneyebilirsiniz.
Kontrol Et Yeşil Oldu ise API ayarlarımızı doğru girilmiş demektir.

image 24

Sipariş engtegrasyonu için Sipariş Durumunuz varsayılan olarak Onay Bekliyor gelecektir fakat siz farklı bir durum da siparişleriniz Magenty Aktarılmasını istiyorsanız buradan istediğiniz sipariş durumunu seçebilirsiniz.

image 25

Senkronizasyon Tarihi(Günlük): Siparişinizin Geçmiş Gün sayısını Belirtmektedir , Varsayılan 3 gündür.
Kritik Stok Miktarı : Elinizdeki Ürün Adeti En az kaç adet kaldığında otomatik olarak kapanmasını istiyorsanız Buradaki adet miktarını alanına sayıyı girebilirsiniz. Varsayılan olarak 0 Adettir. Ürün tükeninceye kadar Entegrasyon sistemi ürünü satmaktadır, Eğer fiziki mağazanız var yada son 2 adet kaldığında satıştaki ürünlerinizin kapanmasını istiyor olabilirsiniz , o takdir de buradaki Kritik Stok Miktarı alanına 2 Girmelisiniz.
Stok ve Fiyat : Ürünleriniz satış olduğunda yada Stok ve fiyat güncellemelerinizde E-Ticaret sitenizde Hangi alanların güncellenip, güncellenmemesini bu alandan belirtebilirsiniz.
Örnek olarak satışlarınız da İdeasoft üzerinden stok adetinizin düşmesini ama Entegrasyon Sisteminin Fiyat güncellememesini istemiyorsanız ,bu alandan Sadece Stok Alanını seçmelisiniz.
Varsayılan Olarak Stok Fiyat Olarak seçilir.

Ekranımızdaki Alanlar Varsayılan Alanlardır. Değişik yapmak istemiyorsanız Kaydet tuşu ile Entegrasyon Ayarlarınızı Tamamlamış Olursunuz.

Hafta içi 09:00-18:30

Biz Sizi Arayalım

Aşağıda ki formu doldurun ürün uzmanımız sizi arasın ve Magenty hakkında bilgi versin.

Hafta içi 09:00 - 18:30